top of page

Феномен психологічної трансформаційної гри

 

Психологічна гра є порівняно новим інструментом роботи з підсвідомістю людини, але не зважаючи на це, цей метод вже встиг зарекомендувати себе як абсолютно безпечний, найменш травматичний та при цьому достатньо ефективний спосіб звернутись до тої прихованої, витісненої інформації, емоцій, почуттів, страхів та переживань, що містяться в людській підсвідомості. 

 

Як це працює?

 

Психологічна настільна гра, як правило, працює за принципом подібності. Думки, емоції, переконання, комплекси клієнта притягують подібні образи (які можуть бути відображені у метафоричних картах, полях гри, підказках тощо). Отримавши від гри таку підказку гравець, за допомогою ведучого, пробує "приміряти" на себе цей образ, зрозуміти, яким чином ця емоція або стан проявляються в його житті, ресурсний це стан, чи навпаки саме він викликає проблеми у сфері клієнтського запиту. 

Далі гравець разом з ведучим шукають варіанти трансформації обмежень, які містить у собі певний стан, емоція або почуття, у ресурс. Результатом вдалої роботи є просування гравця до інших, ресурсніших образів, усвідомлення помилки у стратегії поведінки у сфері запиту, відчуття полегшення, відчуття, що для певної проблеми знайдене рішення. Після вдало проведеної гри у сфері запиту починають відбуватися зміни. Це також пояснюється принципом подібності - трансформоване ставлення клієнта до певної проблеми трансформує ситуацію на рівні подій. 

                 "Долина хранительок жіночої душі"

 

Гра "Долина хранительок жіночої душі" була створена "для жінок та про жінок", як говорить її авторка Ліна Полковніченко. 
В основі гри - сім основних жіночих архетипів в тій чи іншій мірі знайомих кожній жінці.
В процесі гри кожна гравчиня має можливість побувати в домі будь-якої з семи хранительок, залежно від того внутрішнього стану в якому вона перебуває в конкретному моменті гри. 
Якщо ви приходите в гру з чітким, а головне, зі щирим запитом, гра негайно починає говорити до вас мовою ваших емоцій. Кожен сектор, кожна витягнута карта чітко відповідає вам на поставлене питання, часто навіть не мовою логіки, а безпосередньо викликаючи певні почуття та емоції. 
Єдиним випадком, коли гра не дає відповідей на питання, є той, коли заявлений на початку запит - не щирий, тобто ви не переймаєтесь насправді тим питанням, яке поставили, соромитесь говорити щиро, або просто прийшли поспостерігати за грою збоку. Обманути можна людей навколо, але не гру, бо гра, власне, відображає вашу підсвідомість, ваші почуття та емоції, ваші думки. 
У будь-яких інших ситуаціях подорож долиною хранительок жіночої душі вразить вас глибиною відкриттів та щирістю переживань!


 

Ігри, які я веду

                           "Казки дикого краю"

 

"Казки дикого краю"  - це моя авторська гра.

 

Ця гра дозволяє будь-якій людині познайомитись з емоціями та почуттями, що не проявлені, або проявлені не достатньо ресурсним способом гальмують її просування у бажаному напрямку.

 

В процесі гри учасник має можливість прожити ті чи інші емоції та відкрити для себе новий спосіб їх вираження, або ж спосіб їх трансформації.

Так само гра показує, яким чином на наші емоції, їх щирість та певні способи їх вираження реагує світ навколо нас. 

Образ дикого краю, без суспільства, без поділу емоцій на "хороші" та "погані" дозволяє зрозуміти важливість визнання та проживання будь-яких емоцій, а не тільки соціально схвалюваних, і не тільки в один якийсь спосіб.

Гра буде особливо корисна тим людям, які на питання "Як ти зараз почуваєшся?" як правило відповідають:

"Нормально", "Погано", "Добре". А так само тим, які мають складнощі з вираженням емоцій, звикли їх придушувати, не помічати, або ж просто не знають, як можна виражати емоції, наприклад в родині не було прийнято це робити, всі були дуже стриманими та закритими і людина просто не отримала навичок емоційної гігієни.

Гра призначена для жінок, чоловіків та підлітків.   

   Формати ігор

 

В кожну з ігор можна пограти у двох форматах.

 

Перший - це формат групової участі. В такому випадку збирається група чисельністю до 5-6 осіб, гра триває 3-4 години, залежно від того, як швидко учасники отримують відповіді на свої питання. Переваги цього формату в тому, що, як правило, запити учасників багато в чому перегукуються і в розповідях інших гравців можна почути цікаві для себе речі та зрозуміти все задовго до того, як до тебе дійде хід. Недоліком цього формату є достатньо не глибока робота, робота на рівні думок та усвідомлень, іноді на рівні емоцій. 

 

Другий формат - індивідуальна гра. З вашим запитом ми розбираємось сам на сам. Гра триває 2-3 години, але весь час дістається одному гравцю. В такому форматі для роботи з образами, емоціями та станами я також використовую інші відомі мені методи роботи з психікою (танце-рухову терапію, тілесно орієнтовану терапію, окремі елементи арт-терапії тощо). Перевагами цього формату є більш глибока робота з запитом, можливість дістатись до первинних причин того чи іншого стану через тіло, асоціативні образи тощо. Крім того, цей формат підійде людям, які не хочуть обговорювати речі, пов'язані з їхнім запитом в присутності інших гравців. Недоліком цього формату є більш висока вартість.   

 

bottom of page